نکاتی برای طراحی دکوراسیون و چیدمان مبل راحتی برای اتاق نشیمن باریک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یکی از موثرترین مواردی که در دکوراسیون منازل تاثیرگذار می باشد چیدمان مبل راحتی یا کلاسیک می باشد. اما در مواردی که اتاق نشیمن یک خانه باریک و بلند باشد نمی توان روی چیدمان مبل راحتی مانور خاصی داد. از سویی دیگر عمل کردن به فرمول های رایج برای چیدمان مبل راحتی یا کلاسیک در این گونه فضا بی فایده می باشد و این توقع را نباید داشت که اتاق را زیباتر کند و اگر اشتباهی در دکوراسیون داخلی این اتاق های باریک صورت گیرد آن را تبدیل به یک راهروی طولانی مانند تونل می کند.

اما نگران نباشید! این بدان معنا نمی باشد که باید این اتاق را با همچین نقشه ی نامناسبی تحمل کنید و چیدمان ضعیفی را در آن قرار دهید.  این نوید را به شما خواهیم داد که چیدمان این گونه اتاق ها اصول خاص خود را دارد و در صورتی که به چندین نکته توجه کنید می توانید به اصولی ترین حالت ممکن مبل راحتی یا دیگر مبلمان خود را در آنجا چیدمان کنید.

1-ایجاد یک راهرو برای رفت و آمد

مهم ترین نکته و اصولی که باید در هنگام چیدمان دکوراسیون در اتاق باریک رعایت کنیم این می باشد که یک فضایی را برای رفت و آمد اختصاص دهیم. در صورتی که مبل راحتی منزل خود را به درستی در آنجا چیدمان کنید می توانید مسیر مناسبی را در یک طرف خانه برای رفت و آمد ایجاد کنید. مبلمان خانه نباید به گونه ای قرار داده شده باشد تا افراد به صورت زیگزاگی از آنجا رفت و
آمد کنند. در واقع این رفت و آمد ها نباید مزاحمتی برای کسانی ایجاد کند که روی مبل راحتی نشسته اند.

یکی از بهترین راه حل ها این می باشد که مبلمان منزلتان را روبه روی دیوارهای کشیده ی اتاق قرار دهید.

2-قرار دادن مبل راحتی در گوشه ی اتاق

ایده ی دیگری که می توانید برای اتاق های باریک و بلند به کار ببرید قرار دادن مبلمان در گوشه ی اتاق می باشد. در صورتی که مبل راحتی خود را در گوشه ی اتاق قرار دهید باعث می شود طول فضا شکسته شده و تعادل به فضا برگردد.

3-استفاده از میز دایره ای

شما می توانید در بین وسایل دکوراسوین خود در اتاق باریک از میز دایره ای استفاده کنید. استفاده از میز عسلی یا میز جلو مبلی دایره ای می تواند خطوط صاف اتاق باریک را شکسته و کمکی به زیباتر شدن آن بکند. در صورتی که مبلمان گرد یا میز گرد خود را در گوشه ی اتاق قرار دهید اتاق را از حالت باریکی و تونلی بودن در میاورید و این تاثیر مثبتی روی دکوراسیون اینگونه اتاق ها دارد.

4-استفاده از فضای دیوار

این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از تمام فضای دیوار در اتاق نشیمن باریک می تواند تاثیر بسیار مثبتی در دکوراسیون داشته باشد. در صورتی که فضای خالی در دیوار دارید می توانید قفسه یا شلف های مختلفی در آن قرار دهید و این ایده بسیار خوب می باشد زیرا به راحتی خواهید توانست مبلمان منزل خود را در آن قرار دهید. با رعایت این نکته اتاق باریک شما بزرگ تر نشان داده خواهد شد.

نکته ی آخر استفاده از مبل های چند کاره می باشد که می توانید در اتاق باریک خود قرار دهید. شما می توانید در فروشگاه مبل ملایر انواع مختلفی از مبل راحتی چند کاره با ظاهری بسیار زیبا و کیفیتی عالی تهیه نمائید. و  مبل راحتی را برای فضای کوچک و باریک خود خریداری کنید که چند کاربره باشد.

اطلاعات تماس

از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید ...

09183524158

09385766086

 

moblmohammadi@gmail.com

آدرس

ملاير سه كيلومتري جاده همدان شهرك صنعتي مبلمان انتهاي خيابان دهم
 telegram  instagram  linkedin  twitter  facebook  googlepluse

کلیه محصولات مبل ملایر ثبت شده می باشد،هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت