فرآیند خیاطی مبل راحتی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در مطالب قبلی توضیحاتی را در خصوص تولید و ساخت مبل راحتی بیان کردیم و دانستیم که برای ساخت انواع مبلمان مختلف پروسه های مختلفی وجود دارد که باید طی شود. به عنوان مثال انواع مختلفی از چوب ها وجود دارد که تمامی ان ها برای ساخت مبل راحتی کاربرد دارد و این چوب ها در ابتدا به صورت الوار مانند می باشند که نجاران پس از پردازش و عملیات مختلف روی آن کلاف مبل راحتی را می سازند. البته بریدن این الوارها نیاز به دقت خاصی دارد که بستگی به دقت و تجربه ی نجار دارد زیرا علاوه بر برش باید طرح ها و نقش هایی را روی چوب انجام دهد. انواع مختلفی از چوب ها وجود دارد که برای این کار استفاده می شود مانند چوب راش، روس، گردو و .... که هرکدام دارای خصوصیت و ویژگی های مختلفی می باشند که در مطالب قبلی به طور کامل آن را توضیح دادیم.

پس از آن که عملیات ساخت کلاف مبل راحتی تمام شد نوبت به رنگ کاری آن خواهد رسید، یعنی کلاف های ساخته شده مبل راحتی به واحد رنگ کاری فرستاده خواهد شد و آنگاه به وسیله ی ابزارهای خاص و با استفاده از بهترین مواد رنگی این کار انجام خواهد شد.

پس از آن که عملیات ساخت کلاف مبل راحتی و رنگ کاری انجام شد نوبت به برش پارچه ی مربوط به آن مبل خواهد شد و خیاطی روی آن صورت می گیرد.

برش پارچه و خیاطی در تولید مبل راحتی

با وجود آن که رنگ کاری یکی از مراحل مهم در تولید مبلمان می باشد و زیبایی خاصی به آن می بخشد اما مهم ترین اصلی که در این بین وجود دارد استفاده ی از پارچه ی مناسب برای مبل راحتی می باشد تا هم زیبایی بیشتری به آن ببخشد و هم قابل استفاده باشد. مبلمانی که دارای کیفیت مناسب هستند عملیات خیاطی آن ها با استفاده از دستگاه های مخصوص انجام شده است که یکی از آن ها دستگاه cnc می باشد.

رویه کوبی برای تولید مبل راحتی

پس از آن که عملیات نجاری و رنگ کاری انجام شد می توانیم بگوییم که رویه کلاف مبل ساخته شده است اما پس از کار خیاطی مبل راحتی و عملیات برش آن باید مرحله ی رویه کوبی نیز انجام شود. در این خصوص این نکته را به شما متذکر خواهیم شد که این مرحله مهم ترین قسمت در ساخت مبل راحتی می باشد و باید بسیار تمیز در آید. به همین دلیل رویه کوبی را جزء دشوارترین مراحل تولید مبل راحتی می نامند.

فوم و اسفنج دو ابزار بسیار مهم می باشد که در اندازه های مختلف برای زیباتر کردن مبل و ایجاد راحتی در آن نیز به وجود می آید.

چندین مرحله رویه کوبی برای تولید مبل راحتی وجود دارد که در اینجا آن ها را ذکر خواهیم کرد:

1- تسمه کشی
2- فنر کشی
3- قرار دادن اسفنج بر روی کلاف
4- کشیدن پارچه و تنظیم کردن آن

در تولیدی های مبل ملایر تمامی مراحل ساخت مبلمان راحتی و کلاسیک با دقت و ظرافت بسیاری انجام خواهد شد و حتی شما می توانید برای مشاهده ی کارهای سفارشی خود به کارگاه های آنجا سری بزنید.

اطلاعات تماس

از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید ...

09183524158

09385766086

 

moblmohammadi@gmail.com

آدرس

ملاير سه كيلومتري جاده همدان شهرك صنعتي مبلمان انتهاي خيابان دهم
 telegram  instagram  linkedin  twitter  facebook  googlepluse

کلیه محصولات مبل ملایر ثبت شده می باشد،هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت