سبك هاي مختلف براي چيدمان منزل

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سبك هاي مختلف براي چيدمان منزل

www.moblemohammadi.com-100-4-1-300x300


شما براي اينكه بتوانيد منزل خود را چيدمان كنيد نياز داريد تا با اصول و قوائد اين كار آشنا شويد و حدالامكان با سبك هاي مختلف آشنايي داشته باشيد .


در اين باب سبك هاي مختلفي وجود دارد كه عبارتند از صنعتي  ، مدرن ، مينيمال و غيره كه در ادامه راجع به اين سبك ها توضيحاتي ارائه مي شود .

 

اين سبك ها با يكديگر متفاوت بوده وو هر فرد براي ديزاين اصولي محل كار يا منزل خود بايد از اين سبك ها بهره گيرد .


سبك دكوراسيون امروزي يا معاصر :


قبل از توضيح  در مورد سبك معاصر بايد اين نكته را خدمت شما عزيزان عرض كنيم كه اين سبك نبايد با سبك مدرن اشتباه گرفته شود .

گاها پيش مي ايد كه اين دو سبك را با هم يكي مي دانند كه اينطور نيست .

اگر بخواهيم كه راجع به سبك امروزي توضيح دهيم بايد خدمت شما عرض شود كه اين سبك بر خلاف گذشته و سبك هاي خاص كمي نسبت به آنها پويايي بيشتري دارد و از اصول خاصي در طراحي پيروي نمي كند .
به عنوان مثال سبك مدرن قالبا از خطوط يكنواختي در طراحي استفاده مي كند وليدر سبك معاصر يا امروزي نميتوان انتطار راعايت اين اصول را داشته باشيد .

همچنين در اين سبك احساس راحتي بيشتري به شما دست مي دهد و راحت تر مي توان با اين سبك ارتباط  برقرار كرد اين در حالي است كه در سبك مدرن فضا بيشتر حالت رسمي دارد به طور كلي ميتوان گفت كه سليقه افراد در هردوره زماني به وجود آورنده ي يك سبك است كه مربوط به همان زمان مي باشد .


دكوراسيون با سبك مدرن :


همانطور كه قبلا اشاره شد نمي توان گفت كه سبك مدرن مربوط به زمان حال است .

اين سبك متقريبا مربوط مي شود به قرن بيستم به همين ترتيب تفاوت هايي با سبك معاصر دارد .
اين سبك معمولا تشكيل شده است از يك سري خطوط هموار و صاف كه هماهنگي خاصي را با هم دارند همچنين اين سبك تشكيل مي شود ازيك سري رنگ هاي ساده و خبري از شلوغي در اين سبك مشاهده نمي شود و معمولا از موادي مانند شيشه و استيل در طراحي اين نوع سبك به كار برده مي شود .

در اين نوع طراحي حس سادگي و بي آلايش بودن به فضا به چشم بيننده منتقل مي شود .

يكي ديگر از ويژگي هاي اين سبك اين است كه از اشكال هندسي منظم در اين سبك استفاده مي شود . و تلفيق اين اشكال هندسي مانند دايره ها و مستطيل ها باعث شده تا زيبايي خاصي به اين فضا ببخشد و اين تركيب مفهوم سبك مدرن را به خوبي به چشم بيننده منتقل مي كند .
همواره ديده مي شود كه در اين سبك از نقاشي ها و وسايل زينتي براي كامل شدن اين سبك استفاده مي كنند به همين دليل قرار دادن نقاشي ها و تابلو ها در اين سبك يك امر جدايي ناپذير است و اين را طراحان به خوبي درك كرده اند كه براي اجراي اين سبك معمولا بايد از اين فن استفاده كنند .


طراحي دكوراسيون با سبك مينيمال :


اين سبك كه طرفداران بي شماري به آن علاقه دارند جز يكي از اصلي ترين سبك دكوراسيون به حساب مي آيد و مي توان گفت كه اين سبك نمونه ساده تر سبك مدرن است .

در اين سبك سعي ميشود كه از پرده رنگ هاي خنثي استفاده شود به عنوان مثال پرده رنگ سفيد و كرم پر كاربرد ترين طيف رنگ در سبك به شمار مي آيد و بيشتر سعي مي شود كه سادگي در اين سبك غالب باشد و از شلوغي و تجمل در اين سبك اجتناب مي شود البته در بعضي مواقع كمي از رنگ هاي متضاد در اين سبك استفاده مي شود تا يكنواختي رنگ روشن را كمي خنثي كند .

اگر بخواهيم به زبان ساده اين سبك را بيان كنيم بايد بگوييم كه اين سبك سعي مي كند كه سادگي را به نمايش گذارد و چيزهايي كه اين سادگي را برهم مي زنند حذف مي كند .
شما عزيزان ميتوانيد از اين سبك براي اتاق خواب نيز استفاده كنيد چرا كه فضاي ساده و آرامي را براي شما به ارمغان مي آورد و به اين امكان را مي دهد تا در اتاق خوابي ساده و بي آلايش استراحت كنيد كه معمولا اين سبك استرس و شلوغي روزانه را از شما دور مي كند .


سبك دكوراسيون صنعتي :


اين سبك از دكوراسيون تداعي كننده از دوره انقلاب صنعتي اروپا است كه قرن 18 را ياد آوري مي كند .

اين طرح نسبت به طرح هاي توضيح داده شده در قبل شلوغ تر است . حسي كه به شما در ديدن اين سبك به شما دست مي دهد شمايي از يك فضايي از يك مكان نسبتا صنعتي است .

اين سبك طرفداران خاص خود را دارد و اين افراد در انتخاب اين طرح به خوبي ميدانند كه چه چيزي از اين سبك مي خواهند و به طور كامل راجع به اين سبك مطالعه كرده اند .
در اين نوع سبك معمولا از چرم براي مبلمان استفاده مي كنند و دليل اين امر اين است  كه در آن زمان براي ساخت مبلمان از چرم استفاده مي شد .

همچنين در اين سبك بيشتر از مصالح استفاده مي شود به عنوان مثال در اين سبك از آجر در طراحي داخلي استفاده مي شود كه اين تركيب به خوبي مي تواند فضاي صنعتي قرن 18 را براي بيننده تداعي كند .


دكوراسيوني با سبك اسكانديناوي :


اين سبك مربوط به سبك زندگي شمال بريتانيا ست كه از يك زندگي نسبتا ساده تشكبل مي شود و همواره سعي مي شود از مبلماني در اين سبك استفاده شود كه داراي تجمل وپيچيدگي نباشد .اين همانند سبك مدرن يك سبك ساده به شمار مي رود كه بيشتر از نور طبعي در اين فضاي ساده استفاده مي شود .

رنگ سفيد در اين سبك معمولا يك رنگ پايه است كه بر اساس اين رنگ بقيه اجزاي اين سبك چيده مي شوند . دقت داشته باشيد كه اين سبك به سبك مينيما نزديك است كه خيلي تفاوت هاي اندكي دارند .


سبك سنتي :


البته بايد گفته شود سبك سنتي غربي  ، اين سبك جز سبك هاي پر طرفدار محسوب مي شود چرا كه از زيبايي خاصي برخوردار است وچشم بيننده را به خود جلب مي كند .

در اين طرح و سبك بيشتر از رنگ ها استفاده مي شود و انواع طيف رنگ ها را شما ميتوانيد در اين سبك مشاهده كنيد .
همچنين در اين سبك از دكوراسيون از مبلماني با چوب هاي فندقي به وفور استفاده مي شود .

برخلاف سبك مدرن كه از خطوط صاف و مستقيم اسفاده مي كرد در اين سبك شاهد آن هستيم كه از خطوط منحني در ايجاد اين سبك استفاده مي شود .

همچنين اين سبك زرق و برق بيشتري داشته و نسبت به سبك هاي قبلي مجلل تر است .
يكي از سبك هاي سنتي ، سبك سنتي خاورميانه ايست كه اين سبك بيشتر براي ما ايراني ها ملموس تر است چرا كه در ايجاد اين سبك معماري ايراني جايگاه والايي دارد و از فرش ايراني در اين سبك به عنوان يك كانون ميتوان استفاده كرد . حدالامكان در اين سبك از مبلمان استفاده نمي شود و سعي مي شود كه براي فضاي نشيمن از پشتي و بالشتك ها بهره گرفته شود .

اين سبك يه فضاي بسيار صميمانه را در اختيار مي گذارد كه در آن بهتر از هر سبك ديگري به آرامش و راحتي دست پيدا مي كنيد .

البته اگر قصد داريد تا از مبلمان براي اين سبك استفاده كنيد بايد دقت كنيد كه پارچه اي انتخاب كنيد كه با اين فضا همخواني داشته باشد چرا كه در غير اينصورت اين دكوراسيون ناقص و گيج كننده است .


دكوراسيون با سبك تلفيقي :


همانطور كه از اسم اين سبك پيداست اين سبك ارتباط دهنده دو سبك مدرن و سنتي است . اين سبك كه توانسته افراد زيادي را به خود جلب كند از اصولي در آن استفاده مي شود كه هم در سبك مدرن يافت مي شود و هم در سبم سنتي و تلفيق اين دو سبك با هم نيازهاي دو گروه را برطرف مي كند .

همچنين اين سبك ميانه اي از هر دو سبك توضيح داده شده در قبل است . تصور كنيد كه فضاي آرام با رنگ هاي خنثي را با اجزاي مجللي ديزاين كنيد در اين صورت يك سبك تلفيقي بسيار زيبايي را به ارمغان آورده ايد .

كه ميتواند ذهن هر بيننده اي را درگير خود كند و از زيبايي اين سبك نهايت لذت را برده باشد .

اما براي ساخت اين سبك نياز است تا سبك هاي اشاره شده را به خوبي شاخته باشيد تا با تصميمي درست دست به تركيب اين دو سبك بزنيد .

اگر با طرح هاي بالا به خوبي آشنا شده باشيد به راحتي ميتوانيد دكور منزل خود را چيدمان كنيد در غير اينصورت بهتر است از يك متخصص در ساخت ديزاين منزل كمك بگيريد.

بازار مبل ملاير

در بازار مبل ملاير بيشتر به سبك هاي خاص و ساده اهميت مي دهند . به طوري كه اگر وارد منزلي بشويد كه به ديزاين منزل اهميت ميدهد مي بيند كه هنوز هم از سبكهاي سنتي و ساده استفاده مي كنند .

سبكهاي ساده معمولا مخاطب را بهتر به خود جلب مي كنند و شما هيچ وقت از نگاه كردن به دكور منزل خسته نمي شويد .

براي سبك هاي ساده بهتر است بيشتر از مبلمان ساده و ظريف استفاده كنيد.

مبلمان هاي ساده معمولا در بخش مبلهاي كلاسيك و مبلهاي راحتي موجود مي باشد . براي اين نوع دكور نياز به بوفه هاي ظريف با منبت كم داريد همچنين نياز است قد بوفه از 170 سانت بالاتر نرود .

اميدواريم توانسته باشيم در اين مقاله كه در مورد سبك هاي مختلف براي چيدمان منزل است كمك خوبي به شما كرده باشيم.

 

 

اطلاعات تماس

از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید ...

09183524158

09385766086

 

moblmohammadi@gmail.com

آدرس

ملاير سه كيلومتري جاده همدان شهرك صنعتي مبلمان انتهاي خيابان دهم
 telegram  instagram  linkedin  twitter  facebook  googlepluse

کلیه محصولات مبل ملایر ثبت شده می باشد،هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت