رنگ كاري مبلمان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رنگ كاري مبلمان


رنگ كاري مبلمان داراي چند مرحله مي باشد.


مرحله اول زيركارچوب :


كليه دستك هاي مبل كه شامل يك عدد كاناپه و چهار عدد مبل و دو عدد صندلي مي باشد ، اول بتونه مل به مقدار لازم و با توجه به رنگي كه بايد پاشيده شودبتونه را با رنگ هايي كه دارد همراه كمي سريش و چسب چوب و آب مخلوط كرده و اول جاهايي كه كار لكه دارد با اين ماده درست شده

 

وناصافي ها را رفع مي كنيم و جاهايي كه بتونه مل كارايي ندارد توسط بتونه سنگي درست مي شود .


بعد از اين مرحله كار وارد مرحله اصليمي شود  اين مرحله از زيركار توسط ماشين پوست انجام مي شود . ماشين پوست سطح كار را صاف ميكند اما هنوز نمي توان گفت كه كار صاف كردن به پايان رسيده چرا كه هنوز با يد روي اين سطوح دوباره عملياتي انجام  شود كه زمان پاشيدن رنگ به مشكل بر

 

نخوريم .


بعد از ماشين پوست بايد سطوحي كه تا حدي صاف شده اند توسط صفحه ليسه صيقلي تر شده كه براي پاشش رنگ مشكلي پيش نيايد و رنگ به طور يكنواخت روي كار پاشيده شود .


همچنين قسمت هايي از مبل كه ماشين پوست و صفحه ليسه توانايي انجام صاف كردن سطح را ندارند بايد توسط دريل امر صاف و صيقلي كردن سطوح ناهموار مانند منبت ها انجام شود به عبارت ديگر دريل توانايي اين را دارد كه بين منبت ها را هم تيز و صاف كند .


امروزه با ظهور تكنولوژي هاي نوين  منبت ها بيشتر توسط سي ان سي انجام ميشوند اين منبت ها داراي پرز ميشوند كه اين پرز ها توط سنباده كه روي دريل نصب مي شود از بين مي رود .


مرحله بعد مرحله رنگ كاري مي باشد .


رنگ كاري معمولا داراي دو نوع مختلف از لحاظ پاشش رنگ مي شود . 1- رنگ پوششي 2- رنگ هاي شفاف


رنگ پوششي :


در اين نوع رنگ مقداري بتونه را با تينر رقيق كرده و توسط پيستوله روي كلاف پاشيده مي شود اين بتونه به عنوان آستر پاشيده ميشود و توانايي آن را دارد كه روزنه ها را پوشش دهد .


بعد پاشيدن بتونه كلاف دوباره نياز دارد كه توسط بتونه مل لكه گيري شود و جاهايي كه نياز دارد دوباره بازسازي شود .


بعد از مراحل گفته شده در بالا نوبت به ستاره زدن توسط دريل ميشود اين ابزار توانايي اين را دارد كه سطح را به بالا ترين سطح صاف  دراورد.


زماني كه سطوح به حد ايده ال رسيدند براي بار دوم بتونه رو كار پاشيده ميشود و كامل كار را پوشش مي دهد و به عنوان استر رنگ از ان استفاده مي شود.


در اين مرحله اگر خط وخش ناشي از سنباده زدن توسط ماشين روي كار باشد با سنباده 150 و با دست اقدام به از بين بردن اين خط و خش ها ميكنيم .


در اين  جا مرحله زير كار تمام  مي شود و مرحله رنگ پاشي آغاز مي شود . رنگ اصلي هم در دو نوبت پاشيده مي شود به اين صورت كه رنگ را با تينر 20000 رقيق كرده و اقدام به پاشيدن مي كنيم اين پاشش كمي قوي تر نسبت به مرحله دوم مي باشد . در مرحله دوم كه كمي رنگ سطحي تر

 

پاسيده ميشود و سعي بر آن است تا قسمت هايي كه كمتر رنگ خورده است بيشتر پاشيده شود .


ضمنا قبل پاشيده شدن مرحله دوم رنگ نياز است تا با سنباده زبري رنگ از بين برود .


زماني كه رنگ خشك مي شود به عنوان پوشش رنگ لايه اي از پلي استر روي رنگ پاشيده ميشود و در اين مرحله رنگ كاري مبلمان به پايان ميرسد .

اطلاعات تماس

از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید ...

09183524158

09385766086

 

moblmohammadi@gmail.com

آدرس

ملاير سه كيلومتري جاده همدان شهرك صنعتي مبلمان انتهاي خيابان دهم
 telegram  instagram  linkedin  twitter  facebook  googlepluse

کلیه محصولات مبل ملایر ثبت شده می باشد،هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت