انواع چوب به کار رفته در تولید مبل کلاسیک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

همان طور که می دانید و در مطالب قبلی نیز گفته شد امروزه به این دلیل جنس انواع مختلفی از مبل کلاسیک یا راحتی با کیفیت و با دوام می باشد که از فرآورده های چوبی مناسبی نیز تشکیل شده اند از همین روی بسیاری از انواع مبلمان به خصوص کلاسیک، راحتی و استیل از متریال های چوبی مختلفی نظیر ام دی اف و نئوپان نیز استفاده می شود.

در واقع امروزه برای طراحی مبل کلاسیک یا راحتی از موادی همچون چرم، پارچه و به خصوص چوب نیز استفاده می کنند. یکی از موادی که بسیار در طراحی و تولید مبلمان نقش اساسی دارد چوب می باشد که در واقع پایه کار و اساس تولید مبل کلاسیک بر مبنای آن تشکیل می شود. به همین دلیل در صورتی که می خواهید مبلمانی را خریداری کنید که کیفیت لازم و مطلوبی را داشته باشد بایستی، کلاف کار و نوع چوب را بررسی نمائید تا از کیفیت آن مطلع شوید. درصورتی که مبل کلاسیک منزل شما از کلاف بی کیفیتی تشکیل شده باشد آنگاه موجب خواهد شد شما در آینده ای نه چندان دچار مشکل گردید.

در ادامه قصد داریم مواردی را درباره ی انواع چوب های به کار رفته در تولید و ساخت مبل کلاسیک و راحتی برای شما بازگو نمائیم.

چوب توسکا

انواع مختلفی از چوب ها هستند که در صنایع مبلمان مورد استفاده قرار می گیرند و برای تولید مبل کلاسیک و راحتی نیز از آن استفاده می شود. یکی از این مدل چوب ها توسکا می باشد که در ایران بسیار زیاد از آن استفاده می شود و از نوع چوب های نیمه سنگین می باشد که برای ساخت مبل کلاسیک به کار می رود البته نوع سبک آن نیز وجود دارد. به طور معمول چوب های توسکا در دو نوع ییلاقی و قشلاقی یافت می شود که برای ساخت مبل کلاسیک نیز از آن استفاده می گردد.

مقاومت این نوع چوب در مجاورت با آب بسیار خوب می باشد و می تواند رطوبت زیاد را حفظ کند و دچار پوسیدگی نیز نخواهد شد.

این نوع چوب به این دلیل برای ساخت مبلمان کلاسیک و راحتی مناسب می باشد که سازنده مبل می تواند به راحتی روی آن عملیات رنگ پذیری انجام دهد و همچین این مدل چوب کاملا خاصیت ابزار خوری دارد که می توان به راحتی روی آن عملیات پرداخت انجام داد. از همین روی از چوب توسکا در ساخت مبل کلاسیک و دیگر مبلمان نیز بسیار استفاده می شود.

البته موضوعی که مهم است بدانید آن است که بیشتر مبلمانی که با چوب توسکا تولید می شوند ارزان تر هستند و آن هم به این دلیل می باشد که این نوع از چوب از دوام کمتری نیز برخوردار است و همچنین قیمت آن نیز کمتر می باشد.

کاربرد چوب ملچ در ساخت مبل کلاسیک

در شمال ایران انواع مختلفی از درخت ها وجود دارند که می توان برای ساخت انواع مختلفی از ابزارها از آن استفاده کرد. درخت نارون از جمله درختی می باشد که می توان از چوب آن برای تولید و ساخت مبل کلاسیک و راحتی استفاده نمود که نام آن ملچ می باشد. این نوع از چوب نیمه سخت و درشت بافت می باشد.

در واقع این مدل از چوب دارای رنگبندی های متنوعی می باشد که از رگه های سبز بسیار زیبایی تشکیل شده است که دارای ترکیبی از رنگ های قهوه ای و قرمز می باشد.

کاربرد این مدل ازچوب بسیار فراوان می باشد و مقاومت و دوام آن بسیار خوب می باشد و به راحتی دچار خم شدگی نخواهد شد.

از این نوع چوب در موارد مختلفی اعم از ساخت آلات موسیقی، قایق و ... استفاده می شود اما بیشترین کاربردی که دارد در تولید مبل کلاسیک و راحتی می باشد.

تمامی مبلمانی که در بازار مبل ملایر وجود دارند از انواع مختلفی از چوب ها تشکیل شده اند و شما می توانید تنوع مدل، جنس و حتی کیفیت را در تمامی آن ها مشاهده کنید.

اطلاعات تماس

از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید ...

09183524158

09385766086

 

moblmohammadi@gmail.com

آدرس

ملاير سه كيلومتري جاده همدان شهرك صنعتي مبلمان انتهاي خيابان دهم
 telegram  instagram  linkedin  twitter  facebook  googlepluse

کلیه محصولات مبل ملایر ثبت شده می باشد،هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت